Bílý čaj Shou Mei
- Shou Mei je překládán také jako obočí dlouhého věku nebo starcovo obočí. Jedná se o základní třídu bílého čaje pocházejícího z Číny, oblasti Fujian. Jeho chuť je kulatá, bez vyčnívajících tónů a je vhodný pro podávání ve větším kruhu přátel. Bohatý nálev vyniká lehce medovou chutí a ořechovým aroma. Šálek čaje je jemně nahnědlý s tipsově prachovou chutí.
Bílý čaj má obecně velmi jemnou chuť a vůni. Jedná se o velice výjimečný čaj – v minulosti byl tak vzácný, že ho směli pít jen čínští císaři. Jeho aroma bylo vysoce ceněno a císařům byl čaj podáván jako zázračný nápoj prodlužující život. V dnešní době si jeho předností všímá i západní svět a bílý čaj pozvolna dohání v oblibě zelený.
Pomerančová kůra
- Má vysoký obsah minerálů a stopových prvků, vykazuje antioxidační účinek, působí proti srdečním a cévním chorobám a některým nádorovým onemocněním. Pomáhá při křečových žilách, snadnému tvoření modřin a hemoroidům.
- Pomeranče jsou také bohatým zdrojem vápníku, hořčíku, fosforu, draslíku.
- To vše obsahuje i kůra, avšak má i pár látek navíc. Surová pomerančová kůra má 1,5 g bílkovin a je zdrojem riboflavinu betakarotenu a vitamínu
Meduňka
- Meduňka lékařská (latinsky Melissa officinalis) patří mezi léčivé rostliny a vyznačuje se svou typickou vůní po citrónu. Známý lékař a přírodovědec Paracelus ji přezdíval elixírem života, protože napomáhá k uklidnění celého organismu. Meduňka totiž nemá vliv jen a pouze nervovou soustavu, ale na všechny orgány postižené vlivem stresu.
Měsíček
- V čaji je vhodný především pro pročištění krve a celkovou podporu krevního oběhu. Dále je účinný při infekční žloutence, problémech s trávením (stimuluje např. činnost žlučníku) anebo při bolestivé menstruaci. Podpůrný může být také při nádorových onemocněních.
Růže
- Čaj z rostliny napomáhá funkci močového měchyře a a má skvělé antioxidační účinky, protože eliminuje tvorbu volných radikálů. Tyto účinky ocení zvláště diabetici, výsledkem popíjení nápoje může být až dokonce snížení hladiny cukru v krvi.
Nový komentář